Home Favorites My Account Menu
Advertisement

Using Unit Prices - One atta Time

Reset Score Skip Problem
Keypad >
Generate Results Printout
Correct 0 +1 Incorrect 0 +1 Score 0
Waiting on your teacher to grade.
COMPLETE!
Correct!
Incorrect
Assignment Complete
Solve each problem.
At a restaurant 3 hotdogs cost $74.52 and 4 hamburgers cost $99.40. Which food has the lower unit price?
Check Answer ✔ Submit
×
Name
Advertisement